Të fundit

Dogana me aksion të madh, kap mall të kontrabanduar në veri

Dogana e Kosovës ka parandaluar katër raste të tentim kontrabandës në afërsi të Zubin Potokut.

Janë sekuestruar 30 pako birra, majonez 7 pako, 580 litra alkool me origjinë nga Serbia, poashtu pije joalkoolike po me origjinë nga Serbia, si dhe një automjet me targa të huaja, i pazhdoganuar.

Njoftimi i plotë:

Dogana parandalon katër raste të tentim kontrabandës
Mitrovicë, 5 shkurt 2024 Njësitë e Antikontrabandës së Doganës së Kosovës, të mbështetura nga Policia e Kosovës, kanë organizuar ndalesa rrugore dhe kontrolle në lokacione të dyshimta në pjesën veriore respektivisht në afërsi të Zubin Potokut. Si rezultat i këtyre aktiviteteve të përbashkëta (3 dhe 4 shkurt) të Doganës së Kosovës dhe Policisë së Kosovës, është arritur zbulimi i katër rasteve me mallra të kontrabanduara, si dhe është sekuestruar malli si në vijim:

• Birra 30 pako x 24 copë,
• Majonez– 7 pako x 12 cope x 500ml,
• 24 komplete x 4 bidone x 5 litra – 580 litra alkool të koncentruar (Origjina Serbi).
• Pije joalkoolike– 150 komplete x 24 cope x 0.33 litra (Origjina Serbi)
• Pije joalkoolike– 202 komplete x 24 cope x 250 ml
• Automjet transportues IVECO me targa të huaja/i pazhdoganuar

Ky veprim i përbashkët ka për qëllim zbatimin e ligjit dhe luftimin e kontrabandës në këtë pjesë. Aktivitetet e përbashkëta vazhdojnë dhe janë një shenjë e përkushtimit të vazhdueshëm të autoriteteve për sigurinë dhe ligjin në vend. Dogana e Kosovës dhe Policia e Kosovës vazhdojnë të bashkëpunojnë në përforcimin e sigurisë dhe sundimit të ligjit në territorin e vendit.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci