Të fundit

Reperi i famshëm arrestohet në “Grammy” pasi fitoi tre çmime – VIDEO

Mbrëmjen e djeshme, reperi i njohur amerikan Killer Mike, u arrestua pak pasi fitoi tre çmime Grammy.

Zëdhënësi i policisë së Los Anxhelosit, Mike Lopez, tha për Associated Press se ndalimi ishte në lidhje me një grindje brenda Crypto.com Arena ku u mbajt ceremonia.

Killer Mike, 48-vjeç, u akuzua për kundërvajtje, shtoi Lopez.

Ai u lirua më vonë dhe do të dalë në gjykatë në fund të këtij muaji.

Videoja nga vendi i ngjarjes tregonte Killer Mike, emri i vërtetë Michael Render, duke u shoqëruar nga vendi i ngjarjes në pranga nga oficerët e policisë.

Kjo ndodhi menjëherë pasi reperi dhe aktivisti politik fitoi tre çmime Grammy, të parat e tij për 20 vjet.

Kënga e tij Scientists & Engineers, me André 3000, Future dhe Eryn Allen Kane, fitoi çmime për këngën më të mirë rep dhe performancën më të mirë rap.

Ai fitoi një çmim të tretë për albumin më të mirë rap me albumin e tij Michael.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci