Të fundit

“Përparimit përgjigjen ia japim zyrtarisht”, vjen reagimi i parë nga PDK pas shkarkimit të Sahatçiut

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reaguar pas shkarkimit të Donjeta Sahatçiut nga pozita e nënkryetares në Komunën e Prishtinës.

Ajo thotë se është krenare me Donjetën, derisa njofton se “Përparimit përgjigjen e merituar do ia japim zyrtarisht, jo në Facebook”.

“Donjetë, une jam krenare me ty. Jam krenare me modelin e angazhimit qytetar e politik qe ti e përfaqëson. Jam krenare që një grua e re si ti ka vendosë me e vu krejt kapitalin njerëzor, intelektual dhe politik ne shërbim të vendit. Jam krenare sepse ti je vlere e shtuar per ne si vend.

E këto lojërat e ndyta politike janë posaçërisht të rënda për gratë profesioniste e të pakompremetuara. Shkarkimi përmes Facebook është më i lehtë kur mungojnë argumentet. Jam krenare që nuk ke pranuar të jeshë pjesë e skemave abuzive qoftë me pronat në Badoc, qoftë në procesin e digjitalizimit. Donjetë, je dhe ke me mbetë faqebardhë. Vetëm përpara. E Përparimit përgjien e merituar do tia japim zyrtarisht. Jo në Facebook”, shkruan Çitaku.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci