Të fundit

​Mbreti Charles diagnostikohet me kancer, Presidentja Osmani i uron shërim të shpejtë

Mbreti i Mbretërisë së Bashkuar, Charles, është diagnostikuar me kancer dhe ka nisur trajtimin, për kurimin e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur pallati mbretëror, megjithatë është rezervuar në detaje apo specifikimin e kancerit që ka prekur monarkun.

Lidhur me këtë ka reaguar Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila ka shkruar në X, se populli i Kosovës i bashkohet me shpresë dhe solidaritet, duke i uruar madhërisë së tij shërim të shpejtë dhe të plotë.

Charles, i cili erdhi në fron vetëm 17 muaj më parë, u pa për herë të fundit të dielën kur ai vizitoi kishën në Sandringham.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci