Të fundit

Përzgjidhen 42 bursistë “Shpresa Olimpike 2024”

Komiteti Olimpik i Kosovës do të vazhdojë mbështetjen për sportistët, ku këtë herë ka përzgjedhur 42 bursistë “Shpresa Olimpike 2024”.

Bursistët, që vijnë nga 19 sporte olimpike, i takojnë moshës deri në 21 vjet.

Sportistët do të mbështeten nga KOK-u me nga 150 euro në muaj për gjatë gjithë vitit 2024.

Përzgjedhja e 40 të tillëve është bërë nga komisioni i sportit, pas nominimeve të dërguara nga federatat, ndërsa dy bursistë u shtuan me propozim të Bordit Ekzekutiv. Listës iu shtua edhe notarja Hana Beiqi, përkundër mos nominimit nga Federata e Notit e Kosovës!

Gjatë vitit të kaluar, KOK kishte ndarë 25 bursa për sportistët e rinj. Javë më parë, KOK përzgjodhi edhe 10 bursistë tjerë, të cilat mbështeten nga MKRS, sipas rregullores nr 03.2013 për ndarjen e bursave për shpresat olimpike dhe paralimpike.

Lista:

Emri dhe mbiemri Sporti

Dëbora Gjakova Xhudo

Muhamedin Veseli Xhudo

Blerina Gashi Xhudo

Besjana Gashi Xhudo

Sidorela Dodaj Xhudo

Laurina Gashi Xhudo

Mal Agushi Tenis

Salidin Rama Tenis

Dris Sejdiu Shenjëtari S.

Adriatik Berisha Mundje

Egzon Xhoni Mundje

Hana Bejiqi Not

Mal Gashi Not

Vilëza Zeqiri Gjimnastikë

Valëza Rama Gjimnastikë

Fleta Deçani Kajakim

Lenë Osmani Pingpong

Shega Hashani Pingpong

Blend Hajdari Pingpong

Visar Nuhaj Çiklizëm

Amar Maxhuni Triatlon

Genc Isufi Triatlon

Emine Jonuzi Atletikë

Medina Kutleshi Atletikë

Enis Bytyqi Atletikë

Olti Bytyqi Atletikë

Ensar Badallaj Boks

Luan Morina Boks

Denis Bllaca Taekwondo

Elion Agushi Taekwondo

Mal Sahiti Taekwondo

Andi Pupovci Skitari

Klara Sefaj Skitari

Valmir Gllareva Shigjetari

Anita Krasniqi Futboll

Aurora Maliqi Futboll

Olsi Mulaj Hendboll

Arona Krasniqi Hendboll

Malvina Haziri Basketboll

Yll Kastrati Basketboll

Erion Bajrami Volejboll

Jona Krasniqi Volejboll

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci