Të fundit

Zhegrova nderohet me medalje nderi në Francë

Edon Zhegrova ka nisur të lërë gjurmë në Francë.

Ylli kosovar po shkëlqen në fanellën e Lillet, ku është bërë titullar i padiskutueshëm dhe njëri prej lojtarëve më të dalluar në kampionatin francez, shkruan “Gazeta Express”.

Për këtë arsye, “Messi i Kosovës”  është nderuar me medalje nderi nga David Heiremans, kryetar i bashkësisë së Wervicq-Sud, në Francë.

24 vjeçari ishte protagonist i Lillet në fundjavën që shkoi duke e shënuar një gol dhe duke e dhuruar një asistim në fitoren 4:0 ndaj Clermont Foot, me ç’rast edhe u përfshi në ekipin e javës në Ligue 1.

Në total, Zhegrova i ka realizuar 8 gola dhe i ka bërë 8 asistime në të gjitha garat në këtë edicion.

Nëse vazhdon me formë të tillë, futbollisti ofanziv gjatë verës që vjen mund ta bëjë një hap gjigant në karrierë duke u transferuar në një klub më të madh evropian.

Edon Zhegrova është sot futbollisti më në formë i Kombëtares së Kosovës.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci