Të fundit

Liverpool synon transferimin e ‘yllit’ të Juventues

Juventusi duhet të ulet me agjentët e Federico Chiesa për të përcaktuar të ardhmen e anësorit italian, pas raportimeve për një interesim nga Liverpool.

Sipas HITC, Liverpool po e vëzhgon Chiesan përpara afatit kalimtar të verës së ardhshme, pasi anësori italian nuk ka arritur ende një marrëveshje për një marrëveshje të re afatgjatë me Juventusin.

Megjithatë, negociatat mes Chiesas dhe gjigantëve të Serisë A nuk kanë filluar ende, siç shpjegoi eksperti i transferimeve të Football Italia, Matteo Moretto për Caught Offside.

Kontrata e Chiesas në Allianz Stadium skadon në vitin 2025, kështu që drejtorët e Bianconerëve duhet të ulen me shoqëruesit e tij për të zgjidhur të ardhmen e lojtarit dhe të kuptojnë se në cilën rrugë dëshiron të ndjekë anësori italian.

Nuk është e garantuar që Chiesa do të pranojë të nënshkruajë një marrëveshje të re afatgjatë në Allianz Stadium. Nëse ai vendos kundër nënshkrimit të një zgjatjeje kontrate, Juventusi do të përgatitet për shitjen e tij në verë, në mënyrë që të mos e humbasë atë si lojtar i lirë në fund të sezonit 2024-25.

Chiesa ka pasur probleme me lëndimet këtë sezon, duke humbur pesë ndeshje në Serie A për shkak të problemeve fizike. Ai ka shënuar gjashtë gola në 18 ndeshje të ligës dhe u fut si zëvendësues në pjesën e dytë në humbjen 1-0 të Juventusit ndaj Interit të dielën.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci