Të fundit

KFOR-i turk kryen patrullime në pikën kufitare me Serbinë

KFOR-i turk ka vazhduar patrullimet në pikën kufitare mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas njoftimit të NATO-s, ushtarët e KFOR-it kryejnë patrullime ditore gjatë ditës dhe natës përgjatë kësaj vije kufitare.

“Ushtarët turq të dislokuar në Kosovë si pjesë e KFOR-it kryejnë një patrullë sigurie përgjatë vijës kufitare administrative. Ushtarët e KFOR-it kryejnë patrullime ditore gjatë ditës dhe natës përgjatë ABL”, thuhet mes tjerash në postimin në Facebook.

Po ashtu, KFOR-i edhe në herë është zotuar për të ofruar një mjedis të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë.

“KFOR-i është plotësisht i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes”, vazhdon njoftimi.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci