Të fundit

Çeku: Revitalizimi i qytetit të Janjevës, destinacion i rëndësishëm turistik

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka theksuar se kanë hyrë në vitin e fundit të projektit të madh të kësaj ministrie për revitalizimin e qytetit të vjetër të Janjevës.

Çeku ka shkruar se vlera totale e investimit në këtë projekt që synon shndërrimin e Janjevës në destinacion të rëndësishëm turistik është rreth 3.8 milionë euro, bashkëfinancim me European Union in Kosovo dhe partner zbatues UNDP Kosovo.

“Restaurimi i 14 shtëpive po vazhdon sipas dinamikës, ndërsa paralelisht po punohet në fuqizimin e kapaciteteve lokale për ofrimin e shërbimeve cilësore turistike”, ka shkruar Çeku në Facebook.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci