Të fundit

Pas thirrjes dymujore, “Hidrodrini” nis shkyçjet e borxhlinjëve

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Hidrodrini’ në Pejë ka filluar sot me aksion gjithëpërfshirës të shkyçjeve të konsumatorëve borxhlinjë të zonës së saj të mbulueshmërisë.

Aksioni, pason thirrjen dy mujore të fushatës mediale e publike, për shlyerje të borxheve apo riprogramim.

“Janë shkyçur nga rrjeti i ujësjellësit ekonomi biznesore e familjare si dhe institucione vitale, përfshirë Stacioni i KOSTT Elektrobartja – Prishtinë dhe Posta e Kosovës, Pejë – pika nr.5. Shkyçje janë realizuar edhe në Çarshinë e gjatë të qytetit dhe në rajonin e fshatrave të Jabllanicës”, thuhet në kumtesën për media.

Numër i konsiderueshëm i konsumatorëve borxhlinj, me vet-kërkesë, në afat prej 40 minutash, i janë përgjigjur aksionit duke kryer pagesën e menjëhershme dhe duke e dëshmuar me fletëpagesa bankare në vendngjarje, njoftojnë nga KRU “Hidrodrini”.

 

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci