Të fundit

​Gërvalla takon deputetë italianë, i njofton për agresionin e Serbisë të 24 shtatorit në Banjskë

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka zhvilluar takim me deputetë nga komisioni i jashtëm parlamentar i Italisë.

Gjatë takimit, Gërvalla ka njoftuar kryetarin Tremonti dhe deputetët për aktin e agresionit serb të 24 shtatorit në Banjskë, si dhe ka ritheksuar nevojën imetiate për ndërmarrjen e veprimeve kundër atyre që po rrezikojnë stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.

Deputetët italianë shprehen interesimin e tyre rreth proceseve nepër të cilat po kalon Kosova, sfidat dhe vizionin e qeverisë së Kosovës për të ardhmen e saj integruese.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci