Të fundit

Florentina Kallaba, kandidate për të referuar në Kupën e Botës në futsall

Gjyqtarja kosovare e futsallit, Florentina Kallaba është në mesin e kandidateve për të ndarë drejtësinë në Kupën e Botës 2025 për femra në futsall.

Kallaba ka një karriere të bujshme si gjyqtare e futsallit në Kosovë dhe në kampionate të rëndësishme evropiane të futsallit.

E për këtë sfidë të re, Kallaba u shpreh tejet e lumtur dhe e gatshme.

“Është krenari dhe nder i madh që të jem një nga gjyqtaret kandidate për të marrë pjesë në Kupën e Botës në futsall për femra që do të mbahet për herë të parë nga FIFA”, tha Kallaba.

Ky hap i rëndësishëm për gjyqtaren Kallaba shënon suksesin e radhës për gjyqtarët kosovarë të futsallit.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci