Të fundit

​Piantedosi: Protestat e fermerëve janë ‘trajtuar në mënyrë të përsosur’

Protestat e fermerëve duke lëvizur traktorët e tyre nëpër qytetet kryesore italiane janë trajtuar nga autoritetet italiane të rendit publik “në mënyrë të përsosur,” tha të mërkurën Ministri i Brendshëm Matteo Piantedosi.

“Një mënyrë e civilizuar e përfaqësimit të protestës që ne po e trajtojmë deri tani në një mënyrë që duhet të them është e përsosur”, tha ai kur u pyet për traktorët që pengojnë trafikun në rrugët kryesore dhe ndalojnë makinat në shumë qytete, përfshirë Romën.

“Dëshiroj të falënderoj mbi të gjitha prefektët dhe drejtuesit e policisë që ndërmjetësojnë dhe kanë bashkëpunimin e organizatorëve në mënyrë që të ketë një ekuilibër mes nevojës për të demonstruar por në të njëjtën kohë për të mos prekur ato që janë çështjet e rendit dhe ligjit publik dhe sigurisë”, shtoi Piantedosi në fund të Komitetit të Sigurisë Publike të mbajtur në Perugia.

Video nga Paradoks

Dëshmia e Tomë Dodajt: Naim Murseli bleu armë, shtiu me një plumb për ta testuar para krimit

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci