Të fundit

Një tjetër futbollist shqiptar te Baseli

Talenti 19-vjeçar me prejardhje shqiptare, Dion Kaçuri është transferuar te skuadra e Baselit në Zvicër ku është bashkuar futbollistëve tjerë shqiptarë.

Kaçuri është transferuar nga skuadra e Grasshopperi, teka nënshkroi kontratë deri në vitin 2028 me Baselin.

“Sigurisht jam jashtëzakonisht i lumtur që, si lojtar i ri zviceran, mund të kaloj në një klub aq të madh siç është Baseli. I jam mirënjohës Grasshoperit për gjithçka që ka bërë për mua. Tash e tutje e vetmja gjë që ka rëndësi për mua është Baseli dhe do të bëj gjithçka që mundem që të vazhdoj rrugën time këtu dhe të ndihmoj ekipin në mënyrën më të mirë të mundshme”, ka thënë Kacuri për faqen zyrtare të Baselit.

Te Baseli, Kaçuri do të takohet me Taulant Xhakën, Benjamin Kolollin, Leon Avdullahun dhe Albian Ajetin.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci