Të fundit

​Netanyahu refuzon kushtet e Hamasit për armëpushim

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka hedhur poshtë kushtet e propozuara të Hamasit për armëpushim duke thënë se “fitorja totale” në Gaza është e mundur brenda disa muajsh.

Ai foli pasi Hamasi parashtroi një sërë kërkesash në përgjigje të një propozimi të armëpushimit të mbështetur nga Izraeli, shkruan BBC, transmeton KosovaPress.

Ai tha se negociatat me grupin “nuk po shkonin askund” dhe i përshkroi kërkesat e tyre si “të çuditshme”.

Bisedimet mes negociatorëve po vazhdojnë.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci