Të fundit

Digjet stalla e një serbi, zyra e Petkoviqit: “Mesazh se serbët duhet të shpërngulen”

Në fshatin Odanovc afër Dardanës, është djegur stalla e familjes Millenkoviq, njofton e ashtuquajtura zyre serbe për Kosovën, e ngarkuar për propagandë kundër Kosovës.

Në këtë zyre theksojnë se “meqenëse në objekt nuk ka pasur instalime elektrike, dyshohet se zjarri është shkaktuar nga faktori njeri”.

“U dogj kulmi dhe kashta, nga zjarri u shpëtuan bagëtia dhe një traktor, por përveç që familja katër anëtarëshe e Millenkoviqit pësoi dëme materiale, të gjithë serbëve të Anamoravës u është bërë me dije se nuk janë të mirëpritur”, pretendojnë në këtë zyre, duke përdorur propagandën tashmë bajate të kohës së Millosheviqit të cilit i ka shërbyer me besnikëri Aleksandar Vuçiqi, si ministër i tij i propagandës, transmeton Paparaci.

Përfaqësuesit e kësaj zyre kanë vizituar familjen e prekur dhe kanë thënë se “do të ndihmojnë në riparimin e dëmeve”.

Ata pretendojnë se “kjo është vazhdimësi e presionit dhe frikësimit të serbëve në Kosovë”, pas, sipas fjalëve të tyre, “vendimit të fundit të organeve të Kosovës për heqjen e dinarit serb!”/Paparaci.com

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci