Të fundit

Ndryshime rrënjësore në futboll, pritet shtimi i një kartoni – ja për çfarë do të shërbejë

Një risi e madhe pritet të bëhet në sportin më të popullarizuar në botë, futbollin.

Momentalisht, kartoni i verdhë dhe ai i kuq janë ndëshkimet e vetme në futboll gjatë lojës, por kjo pritet të ndryshojë sipas “The Telegraph”.

Kartoni i kaltër do të përfshihet në futboll, dhe funksioni pas ndëshkimit me të është interesant.

Cilido lojtar që ndëshkohet me karton të kaltër, do të detyrohet të largohet nga fusha për 10 minuta.

Lojtarët do të ndëshkohen me karton të kaltër për ndërhyrje cinike apo mospajtim.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci