Të fundit

“Jam nga Gjermania”, Ardian Bujupi shpjegon deklaratën e tij

Ardian Bujupi tashmë dihet se është një këngëtar me origjinë nga Kosova që jeton dhe vepron në Gjermani.

Ai së fundmi u ndalua në rrugë nga një tiktok-ere, ku i bëri disa pyetje.

Pyetjet ishin rreth jetës së tij, gjersa ai zbuloi se është këngëtar dhe se vjen nga Gjermania.
Kjo përgjigje e artistit shqiptar duket se irritoi fansat e tij, të cilët i reaguan ashpër në komente.

Videoja u bë virale dhe u shpërnda gjithandej, ndonëse artisti i kishte kërkuar vajzës në fjalë që ta fshinte.

Veç tjerash, nuk mungoi një reagim edhe nga Ardiani, me një postim të shpërndarë në Instagram.

“Për ata armiqtë që janë duke kërkuar gabime te unë, kot e keni. Unë jam rritur në Gjermani, kam fituar famë në këtë vend. Në intervistën e parë në jetën time për RTL, fjala e tretë ka qenë Kosovë.

Ajo vajzë në Dubai njeh shoqërinë time në Gjermani dhe më ka ardhur më shkurt të them ‘Germany’.

Po të kishte qenë intervista më e gjatë, unë kisha thënë ‘jetoj në Gjermani’, jam shqiptar etj etj’.

Siç e bëj gjithmonë”, ka shkruar Bujupi.

 

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci