Të fundit

FIFA deklarohet për kartonin e kaltër në futboll

Shtëpia më e madhe e futbollit FIFA ka lëshuar një deklaratë zyrtare në lidhje me informacionin e djeshëm për futjen e kartonit të kaltër në futboll.

Sipas FIFA-s, është ende herët të flitet në lidhje me këtë, tramsmeton Klankosova.tv.

“FIFA dëshiron të sqarojë se raportimet për të ashtuquajturin ‘karton e kaltër’ në nivelet elitare të futbollit janë të pasakta dhe të parakohshme”.

“Çdo provë e tillë, nëse zbatohet, duhet të kufizohet në testimin në mënyrë të përgjegjshme në nivele më të ulëta, një pozicion që FIFA synon ta përsërisë kur kjo pikë e rendit të ditës të diskutohet në AGM të IFAB më 2 mars”, thuhet në deklaratë.

Përndryshe, dje u raportua për mundësinë e futjes së një kartoni të kaltër në futboll, i cili do të jepej për faullet taktike dhe mosmarrëveshjet me arbitrin.

Një lojtar që merr dy karton të tillë do të përjashtohej nga fusha për 10 minuta. Fillimisht u tha që kjo risi të testohej në futbollin e femrave.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci