Të fundit

Ulutash viziton KFOR-in në Mamushë dhe Prizren: Këto ekipe mbajnë kontakte me komunitetet lokale

Komandanti i KFOR-it, Ozkan Ulutash, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar vizita në dy komuna në Kosovë, në Prizren dhe Mamushë.

Ai ka takuar personelin e KFOR-it të caktuar në dy nga ekipet ndërlidhëse të monitorimit të KFOR-it që veprojnë në mbarë Kosovën.

Përmes një njoftimi në platformën X, ai është shprehur se kjo na lejon të kuptojmë më mirë nevojat e popullatës dhe implikimet e tyre për sigurinë.

“Kjo është thelbësore për suksesin e misionit tonë, pasi na lejon të kuptojmë më mirë nevojat e popullatës lokale dhe implikimet e tyre për sigurinë”, ka shkruar ai në platformën X.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci