Të fundit

Sharif kërkon të formojë koalicion, një ditë më parë e refuzoi këtë ide

Ish-kryeministri i Pakistanit, Nawaz Sharif ndryshoi qëndrim të premten dhe tha se do të kërkojë të formojë një qeveri koalicioni pasi partia e tij mbeti pas kandidatëve të pavarur të mbështetur nga rivali i tij i burgosur, Imran Khan, në rezultatet e zgjedhjeve parlamentare.

Sharif u tha mbështetësve se po dërgonte vëllain e tij më të vogël dhe ish-kryeministrin, Shehbaz Sharif, për të takuar liderët e partive të tjera dhe për t’i ftuar ata të bashkohen në një koalicion, shkruan AP.

Nawaz Sharif kishte refuzuar me ashpërsi idenë e një koalicioni vetëm një ditë më parë, kur u tha gazetarëve pasi hodhi votën e tij se donte që një parti e vetme të drejtonte Pakistanin për një mandat të plotë pesëvjeçar.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci