Të fundit

Voziti veturën 193 km në orë, gjobitet 300 euro një 30-vjeçar në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor, sonte rreth orës 19:05 në rrugën tranzitore Talinovc i Muhaxherëve – Bibaj në Ferizaj, ka ndaluar shoferin V.R. (30) pasi në zonën e kufizimit 50 km në orë kishte tejkaluar shpejtësinë 193 kilometra në orë.

Policia ka shqiptuar 300 euro gjobë, tri pikë negative dhe heqjen e patentë-shoferit për tre muaj.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj apelon te shoferët e automjeteve të respektojnë shenjat e komunikacionit, pasi veprimet e tilla rrezikojnë direkt jetën e tyre dhe pjesëmarrësve tjerë në trafik.

Policia njëherësh fton qytetarët për bashkëpunim dhe për të gjitha kundërvajtjet në komunikacion ta njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit “Lajmëro Policinë” dhe në numrat kujdestarë 192, 0290/326-250 dhe 0290/322-406. Të dhënat e tyre do të ruhen me konfidencialitet të plotë.

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci