Të fundit

Shi e erëra të fuqishme, parashikimi i motit për këtë fundjavë

Mot kryesisht i vranët e me reshje shiu do të mbizotërojë këtë fundjavë.

Vransirat vetëm se vijnë duke u shtuar sot, por mbetet edhe më tutje butë, me temperatura maksimale deri në 13C e 17C.

Ndërkohë, nesër dhe ditëve të para të javës së ardhshme ka gjasa për të reshura shiu.

Të dielën parashihet të fryjnë erëra mjaft të fuqishme nga jugu me hove deri në 20m/s.

“Vransirat vetëm se vijnë duke u shtuar ditën e shtunë, por mbetet edhe më tutje butë, me temperatura maksimale deri në 13C e 17C.  Ato minimale në mëngjes zbresin në 3C deri 7C.  Vonë pasdite apo në mbrëmje, nga pjesë perëndimore paraqiten kushte edhe për reshje të dobëta shiu.  Do të fryjë edhe erë mesatare dhe e fuqishme nga jugu e jugperëndimi 5-15m/s. Më shumë gjasa për të reshura shiu na shfaqen nga dita e diel si dhe ditëve të para të javës vijuese.  Temperaturat megjithë një trend të rënies nga 14C në 10C, mbesin ende të larta për këtë periudhë kohore.  Ditën e diel parashihet të frynë erëra mjaft të fuqishme nga jugu me hove deri në 20m/s.

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci