Të fundit

​Pjesa e parë: Llapi në epërsi kundër Dritës, njëjtë edhe Gjilani kundër Fushë Kosovës

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen aktualisht në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin me bari sintetik në Gjilan, Llapi po avancon si mysafir kundër Dritës me shifrat 1:0.

Golin e vetëm deri tani e shënoi Arbnor Ramadani në minutën e 4’, pas asistimit nga Diar Vokrri.

Ndërkaq, rezultat i njëjtë po qëndron edhe në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, ku po luhet ndeshja mes Fushë Kosovës dhe Gjilanit.

Gjilani është në epërsi prej 1:0 kundër Fushë Kosovës, përmes golit të shënuar nga Senad Jarovic në minutën e 40’.