Të fundit

Haziri për grantin e performancës: Parteshi ka treguar performancë më të lartë se Gjilani

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka reaguar pasi komuna e Parteshit ka qenë njëra ndër përfitueset e grantit të përformancës, ndërsa Gjilani nuk ka fituar për tri vite me radhë.

Përmes një postimi në Facebook, Haziri është shprehur se kjo tregon se në deri çfarë shkalle e ka mbuluar myku ekzekutivin e Gjilanit.

“Besoni është jo, në regjionin tonë Parteshi është shpërblyer me grant nga MAPL/DEMOS, pasi kishte treguar performancë më të lartë se Komuna e Gjilanit. Nëse kthehemi pak në retrospektivë, brenda viteve 2016-2021, Gjilani është shpërblyer me 8 grante si rezultat i performancës së lartë në shumën prej hiç më pak se 2.2 milionë euro, pas vlerësimit nga MAPL, organizata zvicerane DEMOS, në bashkëfinancim të Zyrës Zvicderane për Zhvillim dhe Bashkëpunim, Suedisë dhe Norvegjisë”, ka shkruar ai.

Tutje, ai tha se këto grante i kemi përkthyer në investime komunitare, duke ua bërë jetën më të dinjitetshme qytetarëve.

“Dështimi nuk mund të mbulohet me mashtrim sepse Gjilani meriton shumë më shumë dhe shumë më mirë”, u shpreh Haziri.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci