Të fundit

Forcat izraelite sulmojnë Rafah, një zonë shumë e populluar

Më shumë sulme ajrore izraelite janë kryer sot, veçanërisht në orët e fundit në jug të Gazës.

Këto sulme në përgjithësi ndodhën në distriktin Rafah, ku një numër zonash janë shumë të populluara. Një makinë policie u shënjestrua në një sulm ajror në të cilin u vranë disa oficerë palestinezë, shkruan Al Jazeera.

Forcat izraelite shënjestruan gjithashtu një makinë civile në lagjen Tal as-Sultan, një nga zonat më të populluara në Rafah, ku janë strehuar qindra mijëra palestinezë.

Qyteti jugor i Gazës, Khan Younis, u godit gjithashtu, ku ka bombardime të vazhdueshme të lagjeve të banuara … duke i detyruar njerëzit të largohen dhe duke i bërë kushtet e jetesës atje plotësisht të pabanueshme.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci