Të fundit

Zjarr i madh në Fier, rrezikohen disa banesa

Një vatër zjarri ka rënë pranë fshatit Hambar në njësinë administrative Cakran të Fierit mbrëmjen e sotme, duke rrezikuar disa banesa.

Sipas banoreve fillimisht zjarri është shfaqur në një sipërfaqe me shkurre dhe pemë në afërsi të lumit Vjosë. Flakët janë përhapur me shpejtësi për shkak të erërave të forta.

Banorët thonë se një zjarr i tillë nuk është parë më parë në zonë, teksa kanë theksuar se janë frikësuar së tepërmi pasi flakët u afruan shumë pranë banesave.

Po sipas tyre ka qenë ndërhyrja e shpejtë e shërbimit zjarrfikës, që ka bërë të mundur shmangien e rrezikut.

Ndërkohë sipas shefit të shërbimit zjarrfikës pranë Bashkisë Fier, Zija Hyka, tre mjete zjarrfikëse dhe 15 forca po punojnë për shuarjen e flakëve. Ai theksoi se banesat pranë vatrës së zjarrit janë jashtë rrezikut.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci