Të fundit

Sulm me armë gjatë fushatës zgjedhore për kryebashkiak të Stambollit, plagoset një 22-vjeçare

Një sulm me armë ka ndodhur në një tubim parazgjedhor të kandidatit për kryetar bashkie të partisë AKP, e cila drejtohet nga Presidenti Rexhep Taip Erdogan.

Sulmi ndodhi në orën 16:30 të pasdites në zonën e Kutstuktsekmece, një komunë e vendosur në perëndim të Stambollit. Gjatë sulmit të kryer në tubimin e fushatës së kandidatit Aziz Geniai, ka mbetur e plagosur një 22-vjeçare.

Sipas ministrit të Brendshëm, Ali Gerlikaya në këtë incident është përdorur një armë me tytë të gjatë dhe një pistoletë.

Murat Kurum, kandidati i AKP-së për Bashkinë Metropolitane të Stambollit, të cilës i përket bashkia rajonale e Kutstuktsekmece, në postimin e tij në rrjetet sociale e ka cilësuar sulmin një kërcënim ndaj demokracisë.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci