Të fundit

Mbreti Charles shfaqet në publik për herë të parë që nga diagnoza e kancerit

Mbreti Charles është parë sot në kishën në Sandringham në daljen e tij të parë publike që kur Pallati Buckingham njoftoi diagnozën e tij të kancerit.

Mbreti u bëri me dorë anëtarëve të publikut ndërsa ecte jashtë kishës së Shën Marisë Magdalena me gruan e tij, Mbretëreshën Camilla.

Kjo vjen pasi Mbreti falënderoi njerëzit të shtunën për “mbështetjen dhe urimet e tyre të mira” që nga lajmi.

Ai tha se të gjithë të prekurit nga kanceri e dinin se “mendimet e tilla të mira” ishin “ngushëllimi dhe inkurajimi më i madh”.

Rreth 100 dashamirës u mblodhën të dielën ndërsa Mbreti hyri në kishë në Sandringham, ku po qëndron aktualisht, raporton BBC.

Turmat u mblodhën rreth portave të pronës private Norfolk, por nuk u lejuan të hynin në oborrin apo zonën e kishës.

Ai është tërhequr nga të gjitha detyrat publike ndërsa po trajtohet për kancer, me anëtarët e familjes mbretërore – përfshirë Mbretëreshën Camilla dhe Princin e Uellsit – duke marrë detyrat e tij për disa ngjarje.

Kanceri i mbretit u zbulua teksa ai po trajtohej në Londër për prostatë në janar.

Ndërsa lloji i kancerit nuk është bërë i ditur, Pallati konfirmoi se nuk ishte kancer i prostatës.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci