Të fundit

Infermierët paralajmërojnë protestë, këto janë kërkesat e tyre

Infermierët e QKUK-së kanë thirrur protestë për ditën e enjte në ora 12:00.

Ata kanë njoftuar se do të protestojnë para objektit të drejtorisë së SHSKUK-së, me disa kërkesa, si pagesat e punës në vikende, gjatë festave, pagesat e rrezikshmërisë, të orëve shtesë, e të tjera.

Po ashtu, infermierët kanë thënë se përmes kësaj proteste kërkojnë trajtim të barabartë.

Thirrja për protestë është bërë nga ish-nënkryetari i Sindikatës së punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së, Enlirat Duraku.

Njoftimi i tij i plotë:

Kolege te nderuar te QKUK-se,

Ftoheni qe me date 15/02/2024, duke filluar nga ora 12:00, e Enjete, para objektit te Drejtorise se SHSKUK-se / Adminsitrates se QKUK te protestojme me kerkesat legjitime si ne vijim ;

 1. Drejtoria e Infermierise ne QKUK,
  2. Pagesa e shtesave te tregut dhe shtesave per nenpunes shendetesor ne sistemin publik shendetesor, respektivisht perfshirjen e komuniteteve tona ne Ligjin e Pagave,
  3. Pagesen e punes gjate vikendeve,
  4. Pagesen e punes gjate festave,
  5. Pagesen e rrezikshmerise,
  6. Pagesen e oreve shtese

Video nga Paradoks

Ekskluzive: I kërkuar nga Interpoli për vr’asjen që tronditi Norvegjinë - misteri i njeriut që sillej në Ferizaj me katër identitete të rreme

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci