Të fundit

Bregu i Filidsht shpallet kampion në Kupën e Afrikës

Kombëtarja e Bregut të Fildisht është shpallur kampion i Kupës së Afrikës.

Bregu i Fildisht si nikoqire mposhti në finalen e madhe Kombëtaren e Nigerisë me rezultatin 2:1.

Nigeria ishte e para që doli në epërsi me anë të Troost-Ekong, gol ky që u realizua në pjesën e parë në minutën e 38’të.

Nikoqirët ishin më të mirë në pjesën e dytë dhe me dy gola arritën të fitonin këtë super ndeshje.

Fillimisht shënoi Kessie që barazoi rezultatin në 1:1 dhe më pas Sebastien Haller për 2:1.

Kujtojmë që kjo është hera e 3-të që Bregu i Fildisht fiton titullin kampion të Kupës së Afrikës.

 

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci