Të fundit

Ukraina: Afër 400 mijë ushtarë rusë të vrarë që nga fillimi i luftës

Nga 24 shkurt i vitit 2022 deri më 12 shkurt të vitit 2024, Forcat e Mbrojtjes së Ukrainës kanë eliminuar rreth 395.990 pushtues rusë, përfshirë 790 vetëm gjatë ditës së kaluar.

Nga 24 shkurt i vitit 2022 deri më 12 shkurt të vitit 2024, Forcat e Mbrojtjes së Ukrainës kanë eliminuar rreth 395.990 pushtues rusë, përfshirë 790 vetëm gjatë ditës së kaluar.

Kjo është sipas Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Ukrainës, raporton Ukrinform.

Gjithashtu, që nga 12 shkurti, Forcat e Mbrojtjes së Ukrainës kanë shkatërruar 6416 tanke armike (+10 ditën e kaluar), 11.977 (+21) automjete luftarake të blinduara, 9481 (+6) sisteme artilerie, 981 sisteme MLR, 666 sisteme të mbrojtjes ajrore, 332 avionë luftarakë, 325 helikopterë, 7302 (+45) UAV të nivelit operacional dhe taktik, 1882 (+1) raketa lundrimi, 24 anije luftarake/prerëse, një nëndetëse, 12.599 (+7) kamionë ushtarakë dhe cisterna karburanti, dhe 14 (1,5) 1) njësi të pajisjeve të specializuara.

Siç raportoi Ukrinform më herët, 100 angazhime luftarake u zhvilluan përgjatë vijës së frontit gjatë ditës së kaluar.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci