Të fundit

PDK inicon edhe dy komisione hetimore për kontratat njëburimore dhe tekstet shkollore

Partia Demokratike e Kosovës do të inicojë themelimin e një komisioni hetimor parlamentar për kontratat njëburimore dhe për tekstet shkollore.

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se është e domosdoshme themelimi i këtyre komisioneve, siç tha për të dëshmuar keqpërdorimet e mëdha në këto çështje.

Në anën tjetër, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, vuri në pah nevojën për miratimin e Ligjit për sigurime shëndetësore dhe rritjen e koeficientit në kuadër të Ligjit për paga.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci