Të fundit

LDK në Podujevë thotë se ka dështuar projekti për Qendrën Rezidenciale për të moshuarit, fajëson Kurtin dhe Bulliqin

Shefi i grupit të asamblistëve të LDK-së në Podujevë, Valon Demolli njofton se ka dështuar projekti për ndërtimin e Qendrës Rezidenciale për të moshuarit në atë komunë.

Sipas Demollit, prona e përcaktuar për ndërtimin e kësaj qendre nuk i plotëson nevojat e objektit.

“Edhe një gurëthemel pa punime në komunën tonë. Pas çerdhes tash radha i mbeti Shtëpisë për të Moshuar. Edhe një mashtrim nga dyshja Kurti-Bulliqi te cilët me paaftësinë e tyre i bëjnë të dështojnë edhe projektet humanitare.

Vetëm një detyrë e kishte komuna për këtë projekt, ta siguroi lokacionin po edhe këtu dështoj, rrënoj objekt dhe u’a vështirsojë përkujdesjen personave me probleme mentale dhe prap se prap prona e përcaktuar nuk i plotëson nevojat e objektit. DËSHTIMI KA EMËR!”, shkruan Demolli.

Gurthemeli për ndërtimin e kësaj qendre është vendosur në janar të këtij viti.

Ky projekt ka qenë bashkëfinancim mes Komunës së Podujevës (530 mijë) dhe Shoqatës “Jetimat e Ballkanit” (2 milionë euro).

 

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci