Të fundit

Publikon pamje nga kantieri i ndërtimit të Xhamisë Qendrore në Prishtinë

Bashkësia Islame e Kosovës ka publikuar disa pamje nga lart nga kantieri i ndërtimit të Xhamisë Qendrore në Prishtinë.

Kostoja e këtij projekti sillet rreth 30 milionë euro. Ndërtimi i kësaj xhamia do të financohet nga Dijaneti i Turqisë. Afati për përfundimin e këtij objekti fetar, nëse gjithçka shkon sipas planit, është tri vjet.

Brenda objektit të xhamisë do të ketë bibliotekë, salla për takime dhe konferenca, dy banesa për nevojat e personelit të xhamisë, po ashtu do të ketë lokale dhe 300 vend parkime.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci