Të fundit

PSD mban aksion te objekti i RTK-së: “Bëjmë lajme me porosi”, “atentate, plane për eliminim”

Partia Socialdemokrate ka realizuar një aksion te objekti i Radiotelevizionit të Kosovës, pas lajmit të shpërndarë ku citonin burime se ka plane për atentat ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

PSD ka vendosur disa shkrime pranë objektit, ku thuhet: “Bëjmë lajme me porosi”, “atentate”, “plane për eliminim”, “kërcënime dhe sulme”.

PSD-ja ka thënë se “Fake news” është manipulim i opinionit public.

Po ashtu, sipas tyre këto lajme i ka bërë qeveria përmes RTK-së, dhe rrjedhimisht, është shndërruar në rrezik për demokracinë.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci