Të fundit

Haradinaj kujton Haxhi Zekën dhe Shaban Polluzhën: Mbeten simbole të përkushtimit ndaj Atdheut

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha.

Haradinaj ka thënë se ata u bën frymëzim për brezat e ardhshëm, dhe se e deshën lirinë më shumë se veten.

Gjithashtu Haradinaj është shprehur se Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha, do të mbetën simbole të përkushtimit ndaj Atdheut.

“Ata e deshën lirinë më shumë se veten, andaj u bën frymëzim për brezat e ardhshëm, për vazhdimin e përpjekjeve për liri. Haxhi Zeka e Shaban Polluzha, prijës popullor të rënë në periudha të ndryshme historike, përgjithmonë do të kujtohen për përpjekjet e tyre për çlirim nga pushtuesi. Ata mbeten simbole të përkushtimit ndaj Atdheut”, ka thënë Haradinaj.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci