Të fundit

Pamje: Kosovari i akuzuar për vrasjen që tronditi Norvegjinë, në duart e Policisë

Visar Abdyli është arrestuar nga Fast Kosova gjatë ditës së sotme në Ferizaj, pasi i njëjti kërkohej nga Norvegjia për një vrasje të vitit 2021.

Ai bashkë më vëllain e tij Valonin akuzohen për vrasjen e 20-vjeçarit Hamse Hashi Adan më 7 tetor 2021, raporton Paparaci.

“Personi i arrestuar përveç shtetësisë kosovare, posedon edhe shtetësi norvegjeze, ndërsa në momentin e arrestimit të njëjtit i është gjetur një armë zjarri si dhe disa pasaporta të shteteve të tjera të cilat me gjase janë te falsifikuara. Ndaj personit të arrestuar do të vazhdojnë procedurat e parapara për raste të tilla”, njofton Policia e Kosovës.

Vëllezërit Abdyli u dënuan në Norvegji për mbështetje të organizatës terroriste ISIS.

Më poshtë pamje ku shfaqin Visarin të prangosur.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci