Të fundit

Ditët e Kujtesës: Nderohen kundërshtarët e sistemit komunist në Shqipëri

Ditët e Kujtesës në Shqipëri po vijojnë me performanca artistike në muzeun kombëtar “Shtëpia me Gjethe”, të frymëzuar nga jeta dhe vepra e kundërshtarëve të diktaturës.

Duke vënë përballë himnin e diktaturës me dënimet në mungesë lirie, një performancë solli në vëmendje veprat e atyre që qëndruan dhe u dënuan gjatë komunizmit, shkruan euronews.al.

Për një orë të plotë u tregua jeta nën diktaturë mes këngëve për lavdi të sistemit komunist në Shqipëri dhe dënimeve të pamëshirshme që ai jepte.

Video nga Paradoks

Intervistë ekskluzive: Valdet Zekaj rrëfen në detaje ngjarjen e Kumanovës

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci