Të fundit

Mali i Zi mbështet të drejtën për liri dhe perspektivën Euro-Atlantike të Ukrainës

Mali i Zi është në radhën e gjatë të shteteve që mbështesin Ukrainën.

Është presidenti i këtij shtetit, Jakov Milatoviq, që ka shprehur mbështetjen e Podgoricës ndaj Kievit, që sot shënon saktësisht dy vjet që prej nisjes së luftës me Rusinë.

“Në këtë ditë dy vjet më parë nisi agresioni i Rusisë mbi Ukrainën. Mali I Zi mbështet të drejtën për liri dhe perspektivën Euro-Atlantike të Ukrainës”, ka shkruar Milatoviq.

“Mbesim të përkushtuar për politikën e paqes dhe vlerave fondamentale në të cilat demokracia mbështetet”.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci