Të fundit

Në Londër është festuar 16-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, i pranishëm edhe Kurti

Ambasadori i Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar, Ilir Kapiti, ka bërë të ditur se mbrëmë bashkë me kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, e të pranishëm të tjerë e kanë festuar 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.
“Mbrëmë festuam Pavarësinë e Republikës së Kosovës në Londër. U kënaqëm dhe u frymëzuam nga fjalimi i kryeministrit Albin Kurti”, ka shkruar Kapiti.

“Energjia dhe pasioni në sallë ishin të dukshme teksa reflektonim në rrugëtimin e Kosovës dhe popullit të saj”, përfundoi ai.

Image

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci