Të fundit

Rrëfehet Dua Lipa: U ktheva nga Kosova në Londër kur isha 15 vjeçe

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa thuhet se e shijoi kohën e saj larg familjes së saj në Londër.

E dashura e përfolur e Callum Turner së fundmi u shfaq për një intervistë në “The Graham Norton Show” së bashku me mega yjet Kate Winslet, Cate Blanchett, Adrian Lester dhe Justin Timberlake.

Gjatë kësaj bisede, krijuesja e hitit “Houdini” foli për kohën kur u transferua në Londër për ndjekjen e ëndrrës së saj për t’u bërë muzikante.

Këngëtarja 28-vjeçare i tha drejtueses së emisionit: “Unë u ktheva në Londër nga Kosova kur isha 15 vjeçe, sepse kishte më shumë mundësi në muzikë në Londër”.

Duke kujtuar kohën e saj vetëm në Londër, Dua tha: “Ishte një kohë e mirë”.

Ajo përmendi gjithashtu se ka familje të dashur, të cilët e kanë mbështetur plotësisht në këtë vendim të rëndësishëm të karrierës së saj.

“Unë jam shumë e afërt me prindërit e mi, të cilët më besuan shumë, kështu që kalova mirë aq sa ishte e mundur”, shtoi krijuesja e hitit “Levitating”.

Ajo më tej theksoi, “Familja ime më mban me këmbë në tokë në gjithë çmendurinë.”

Më vonë gjatë diskutimit, Dua peshoi albumin e saj të ardhshëm dhe njoftoi: “Një album do të dalë së shpejti”.[

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci