Të fundit

Zyrtare: Forma jo e mirë e Ballkanit, klubi merr vendimin për Ilir Dajën

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani ka njoftuar se ka zgjatur marrëveshjen me trajnerin shqiptar Ilir Daja, deri në vitin 2026.

Ballkani nuk është duke kaluar në momentet më të mira xhirot e fundit, duke zgjuar kështu zërat për një largim të mundshëm të teknikut shqiptar, mirëpo klubi tashmë ka bërë të ditur marrëveshjen e re.

“Zonja dhe zotrinjë, tifozë të kampionit të Kosovës, me kënaqësinë më të madhe ju njoftojmë se me maestron e fushës së blertë, me profesorin e nderuar, Ilir Daja, kemi vazhduar deri në vitin 2026. Bashkë kemi nisur t’u shkruajmë faqet e historisë së futbollit tonë, bashkë do t’i vazhdojmë”, thuhet në njoftimin e klubit.

Në 10 xhirot e fundit Ballkani ka vetëm dy fitore. Ata ndodhen në pozitën e parë në tabelën e Superligës, me një pikë më shumë se Llapi që mban pozitën e dytë, e dy më shumë se Drita që ndodhet në pozitën e tretë.

Nën drejtimin e Ilir Dajës, Ballkani arriti që për dy vite me radhë të shpallet kampion i Kosovës, teksa arriti sukses të jashtëzakonshëm edhe në arenën ndërkombëtare.

 

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci