Të fundit

Izraeli kërcënon të tërhiqet nga Eurovizioni nëse kënga refuzohet

Izraeli ka paralajmëruar se mund të tërhiqet nga Festivali i Këngës së Eurovizionit të këtij viti, nëse organizatorët refuzojnë tekstet nga hyrja e tij si shumë politike.

Eden Golan dhe kënga e saj “October Rain” u zgjodhën për të konkurruar në konkursin vjetor, i cili po mbahet në maj në Malmo të Suedisë, shkruan Aljazeera.

Raportet e mediave kanë sugjeruar se kënga, e cila është kryesisht në anglisht me disa fjalë hebraike, i referohet sulmit të 7 tetorit.

Kjo mund të nënkuptojë se balada dhe këngëtarja e saj 20-vjeçare ruso-izraelite bien në kundërshtim me rregullat e Eurovizionit, të cilat ndalojnë deklaratat politike.

Unioni Evropian i Transmetuesve tha se ishte “aktualisht në procesin e shqyrtimit të teksteve” dhe një vendim përfundimtar ende nuk ishte marrë.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci