Të fundit

Thuhet se Izraeli ka vrarë një komandant të Hezbollahut në Liban

Raportohet se një sulm ajror izraelit ka vrarë një komandant në terren të Hezbollahut në Libanin jugor.

Sulmi goditi një makinë në qytetin Mjadel dhe vrau komandantin, thanë tre burime të sigurisë në Liban për agjencinë e lajmeve Reuters.

Ai vjen pasi avionët luftarakë izraelitë goditën Luginën Bekaa të Libanit, duke vrarë të paktën dy anëtarë të Hezbollahut në sulmin e tij më të thellë në territorin libanez që nga raundi i fundit i armiqësive që shpërtheu në tetor.

Hezbollahu u përgjigj duke gjuajtur 60 raketa në një seli të ushtrisë izraelite në Lartësitë Golan të pushtuara nga Izraeli, njoftoi televizioni al-Manar i grupit, shkruan Sky News.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci