Të fundit

Javën tjetër shqyrtohet lënda në gjykatë kundër MSh-së për shtesat e 800 punëtorëve

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës (SPSPK), Jusuf Azemi ka njoftuar se më 7 mars do të mbahet seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore kundër Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me mos pagesën e shtesave për Covid-19 për punëtorët.

Sipas Azemit rreth 800 punëtorë nuk kanë përfituar shtesa në paga për Covid-19.

“Kur s’ka dialog me Sindikatën e Sektorit Privat, ka gjykatë. Me 07.03.2024 në orën 10:30 fillon seanca e më se 800 punëtorëve teknik dhe atyre të sigurimit fizik për mos pagesën e shtesës Covit-19”, ka njoftuar Azemi.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci