Të fundit

Harris: Duhet të ketë armëpushim të menjëhershëm në Gaza

Zëvendëspresidentja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris ka thënë se duhet të ketë një “armëpushim të menjëhershëm” në Gaza.

Ajo i bëri thirrje qeverisë izraelite të bëjë më shumë për të rritur rrjedhën e ndihmës, “pa justifikime”.

Harris tha se një armëpushim gjashtë-javor do të nxirrte pengjet dhe do të merrte një sasi të konsiderueshme ndihme në territorin palestinez të shkatërruar nga lufta, raporton Sky News.

Ajo tha gjithashtu se ka një “marrëveshje në tryezë” dhe Hamasi “duhet të pajtohet me këtë”.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci