Të fundit

Vdes njëri nga fëmijët që u plagos në sulmin në një shkollë në Finlandë

Njëri prej fëmijëve të plagosur nga një sulm në një shkollë të martën ka vdekur, raporton Reuters.

Tre fëmijë janë plagosur në një shkollë të martën në Finlandë.

Lidhur me rastin është arrestuar një 12 vjeçar në cilësinë e të dyshuarit.

Sulmi ndodhi në shkollën fillore “Viertola” në Vanta, një rrethinë e kryeqytetit Helsinki.

Shkolla i ka rreth 800 nxënës nga klasa e parë deri të e nënta, si dhe një staf prej 90 njerëzve, sipas autoriteteve lokale.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci