Të fundit

Daku kërkohet nga Spartaku i Moskës, trajneri i Rubin Kazanit ka kritika për sulmuesin shqiptar

Skuadra e Spartakut të Moskës ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit shqiptar, Mirlind Daku, nga Rubin Kazani, raportojnë mediat në rusi.

Sipas raportimeve, Spartaku i Moskës në afatin kalimtar të dimrit ka kërkuar transferimin e Dakut dhe ishte i gatshëm të paguaj 7 milionë euro për shërbimet e tij, por Rubin Kazani, refuzoi ofertën.

Daku 26-vjeçar, u transferua te Rubin Kazani në verën e vitit të kaluar nga Osijeku kroat për 1 milion euro. Tek Rijeka kishte luajtur pak, ndërsa ishte i huazuar te Mura në Slloveni. Sulmuesi kosovar ka pesë gola e dy asistime në 19 paraqitje në kampionatin e Rusisë.

Në fundjavë, në fitoren 2:1 të Rubin Kazanit ndaj Akhmat Groznyt, Daku kishte një gol e një asistim. Por trajneri Rashid Rakhimov nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e tij.

Ai u pyet pas ndeshjes nëse paraqitja e Dakut ishte e suksesshme, marrë për bazë që shënoi gol dhe asistoi.

“Jo. i thash që kjo nonshalancë e caktuar është e papranueshme. Duhet t’i trajtojmë rastet më me kujdes, pasi ato krijohen nga i gjithë ekipi dhe sulmuesi duhet t’i realizojë. Edhe goli e asistimi nuk mjaftojnë. Kishte edhe shumë raste të tjera”, ka thënë Rakhimov për Match TV, pas ndeshjes me Akhmatin.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci