Të fundit

Lindi katërnjakë, komuna garanton mbështetje financiare e asistente për nënën 26-vjeçare nga Podujeva

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka njoftuar se do të ndajë mjete financiare dhe do të sigurojë asistente për nënën llapjanë që lindi katërnjakë.

Në një njoftim në Facebook, Bulliqi e ka uruar qiftin për lindjen e tyre.

Shkrimi i plotë:

Lajm i mrekullueshëm lindja e katërnjakëve nga një nënë e re në QKUK, ky është një bekim i madh për familjen e gëzim për mbarë shoqërinë. 🤩👨‍👧‍👦👩‍👧‍👦

Nëna dhe fëmijët janë shumë mirë me shëndet dhe po e marrin shpejt vetën. I uroj nga zemra Diellzën dhe Agronin për lindjen e fëmijëve, duke ju dëshiruar jetë të gjatë, të shëndetshme dhe të lumtur së bashku! ❤️

Si institucione komunale do të ofrojmë mbështetje financiare për familjen, si dhe do të sigurojmë një asistente për nënën për kujdesin ndaj fëmijëve. 🫶🤝

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci